Seznam programov

TV spored HTV 3

27. marec 2024 - 2. april 2024

že predvajano
    • All about animals 2
    • Matilda je dugonoga mlada ženka losa. Rodila se u šumovitim predjelima Sjeverne Amerike. Njezin je život od samog početka težak. Suočit će se s vukovima, a mora naučiti i sve o životu jednog losa koji rado jede grančice i obožava vodu. Matilda odrastajući brzo uči, ali zimu će dočekati sama i čekaju je veliki izazovi.
    • Rawhide 6
    • Dok Rowdy i Wishbone kupuju namirnice, bolesnog Mushyja uvjere da odigra partiju pokera u kojem su dvojke džokeri. Mushy pobjeđuje i dobiva više od 1500 dolara. Nakon toga svi žele njegov novac što svima zadaje nove glavobolje.
    • Igrajo: Clint Eastwood (Rowdy Yates), Paul Brinegar (Wishbone), Steve Raines (Jim Quince), Eric Fleming (Gil Favor), James Murdock (Mushy), Rocky Shahan (Joe Scarlet), Robert Cabal (Hey Soos), Sheb Wooley (Pete Nolan)
    • Jesus of nazareth
    • Isus upoznaje Mariju Magdalenu i Ivana Krstitelja. Nastavlja izvoditi čuda među ljudima.
    • Igrajo: Robert Powell, Anne Bancroft, Ernest Borgnine, Claudia Cardinale, Valentina Cortese, Cyril Cusack, James Farentino, Ian Holm, James Earl Jones, Stacy Keach, Tony Lo Bianco, James Mason, Ian McShane, Sir Laurence Olivier, Donald Pleasence, Shristopher Plummer, Anthony Quinn, Fernando Rey, Sir Ralph Richardson, Rod Steiger, Peter Ustinov, Michael York, Olivia Hussey, Režija: Franco Zeffirelli
  • 16:20 Art a la carte +
    • Donosimo reportažu s promocije albuma grupe Demetronomes, a potom idemo u Pariz, naime u slavnom muzeju d'Orsay otvara se velika izložba posvećena 150. obljetnici od začetka impresionizma, odnosno od prve izložbe impresionista u Parizu... Kako su stvarali slavni Monet, Manet, Degas, što im je zajedničko i kako su utjecali da daljnji tijek svjetske umjetnosti, otkrivamo u ovom Art a la carteu.
    • Gost emisije je povjesničar Hrvoje Klasić. Razgovarat ćemo o tome zašto smo tako loši učenici kad su u pitanju povijesne lekcije. Prijeti li svijetu opasnost od novog velikog rata i je li ga uopće moguće predvidjeti? U čemu se razlikuju prilike 1914. i 1939. i današnja situacija? Je li ponovno vrijeme za strategiju detanta? Kako se hrvatsko društvo nosi sa sve više migranata i stranih radnika te koliko je ksenofobija u porastu? Koji je naš ključni problem u odnosu prema prošlosti? Od povijesti - učiteljice života do suočavanja s prošlošću, mnogo je razloga za razgovor s Hrvojem Klasićem.
    • Austria from above - jewel of the country 4 / heinz fischer - Über Österreich juwele des landes 4
    • Pratimo putovanje helikopterom iznad Austrije Georga Rihe, majstora snimanja iz zraka, i Heinza Fischera, bivšeg austrijskog predsjednika. Ono što je Riha nekoć naporno snimao iz balona i s pomoću visećih kamera, danas postiže dronom ili helikopterom. Preletio je takoreći cijelu Austriju i prikazuje, prateći godišnja doba, najljepša mjesta u Austriji iz ptičje perspektive. Heinz Fischer poznaje Austriju ne samo u političkom smislu. Kao veliki ljubitelj prirode i sam je proputovao mnogo austrijskih krajeva te dobro upoznao zemlju i ljude. Gotovo da nema predjela koji mu je stran i u koji ga put nije doveo u nekoj prigodi. Za ORF bivši predsjednik Austrije sjeo je u helikopter i poletio u ona mjesta za koja je najviše vezan. Posrijedi je izrazito osobno putovanje u kojem se odražava njegovo bogato životno iskustvo.
    • Art of architecture 1
    • Tvorac "novog klasicizma", John Simpson, omiljeni arhitekt princa od Walesa, svoj proces projektiranja možda počne crtežom jonskog kapitela, no završi ostvarenjem klasične građevine suvremenim tehnikama. To uključuje i kuću slamnatog krova u Hampshireu koju je projektirao za sebe.
    • Labuđe jezero jedan je od najpoznatijih baleta svih vremena, odmah uz bok Orašaru istog skladatelja, Petra Iljiča Čajkovskog. Kada djeca ugledaju labudice na kazališnoj sceni, odmah požele biti balerine i baletani. Stoga je važno održavati najvišu razinu izvedbe tog važnog naslova na repertoaru jednog nacionalnog kazališta. HNK u Zagrebu stoga je pozvao dvoje prvaka prestižne milanske Scale da u čarobnoj koreografiji Vladimira Malakhova otplešu dvije glavne uloge, princa Siegfrieda i začarane princeze u liku labudice Odette/Odilije. On je Latvijac Timofej Andrijašenko, a ona Talijanka Nicoletta Mani, oboje su privatni i profesionalni partneri. Ali kako je sada Hrvaticama u ansamblu plesati u takvoj konkurenciji, uz sasvim drukčije uvjete školovanja i razvoja? Sjajno se drže naše dvije sve bolje solistice s velikom perspektivom, Anamarija Marković i Valentina Štrok, koje uz ravnatelja Zagrebačkog baleta Massimiliana Volpinija te zagrebačkog baletnog nacionalnog prvaka Tomislava Petranovića predstavljamo u emisiji.
    • U svojem najširem značenju americana označava više ili manje jasno definiran splet baštine, kulture i svega onoga što tvori neku zamišljenu bit Sjedinjenih Američkih Država. Govorimo li o glazbi, americana su country, blues i jazz, pa i rock, a postoji čak i specifičan žanr proizišao iz njihova miješanja u različitim omjerima koji se naziva americanom. Nakon Prvoga svjetskog rata, kada SAD počinje dominirati globalnim odnosima, američki umjetnici pokušavaju europskim kulturnim i umjetničkim formama izraziti neku specifičnu "američkost" kojom će njihova kultura stupiti na svjetsku simboličku pozornicu. U svijetu umjetničke glazbe nesumnjivo je prijelomna Gershwinova "Rapsodija u plavom", koja je europsku klasičnu tradiciju obogatila novim američkim idiomima, prije svega jazzom. U povodu stogodišnjice njezine praizvedbe Zagrebački kvartet saksofona izveo je program na čijem početku i kraju stoji Gershwin, a sredinu ispunjavaju kompozicije još dvaju američkih autora - Opus Pocus Davida DeBoora Canfielda i Tri improvizacije za kvartet saksofona glasovitog jazz-saksofonista Phila Woodsa. Više je to od pukog prigodničarskog programa - Dragan Sremec, Goran Merčep, Saša Nestorović i Matjaž Drevenšek dugogodišnji su posrednici između američke i europske glazbene tradicije te su kao kvartet u brojnim prigodama nastupali u SAD-u, a ondje su ostavili i diskografski trag. Ukratko, riječ je o glazbenicima koji - uz posebnu važnost Saše Nestorovića kao jedinstvenog autoriteta za jazz - dubinski razumiju tradiciju koju interpretiraju, kao i kontekst kojem je predstavljaju. Kulminacija njihova nastupa, koji se održao u foajeu Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, bila je dakako izvedba "Rapsodije", na kojoj im se na klaviru pridružio pijanist David Gazarov, glazbenik također podjednako kompetentan u oba svijeta koja ta glasovita kompozicija povezuje.
    • U formi kratkog dokumentarnog filma emisija predstavlja autore i teme iz povijesti hrvatske fotografije te suvremene autore koji djeluju na hrvatskoj sceni.
  • 20:10 Art a la carte +
    • Donosimo reportažu s promocije albuma grupe Demetronomes, a potom idemo u Pariz, naime u slavnom muzeju d'Orsay otvara se velika izložba posvećena 150. obljetnici od začetka impresionizma, odnosno od prve izložbe impresionista u Parizu... Kako su stvarali slavni Monet, Manet, Degas, što im je zajedničko i kako su utjecali da daljnji tijek svjetske umjetnosti, otkrivamo u ovom Art a la carteu.
    • U sjećanje na akademkinju Veru Horvat Pintarić, povjesničarku i teoretičarku umjetnosti, prikazujemo dokumentarni film Miroslav Kraljević - Portret slikara.
    • Now
    • Film prikazuje kako se mladi aktivisti iz cijelog svijeta, kao što su Felix Finkbeiner (Plant for the Planet), Luisa Neubauer, Greta Thunberg (Fridays for Future) i Vic Barrett (Youth v. Gov), bore protiv statusa quo i zalažu za društvene i političke promjene. Film donosi priču o ovim mladim ljudima i tome što znači biti aktivist te što sve riskiraju radeći to što rade. Iskusni aktivisti i stručnjaci različitih relevantnih profila pružaju nam kontekst i pozadinske informacije, kao i prognoze za budućnost.
    • Mahana, 2016
    • Drama. 1960-te, istočna obala Novoga Zelanda. Dvije maorske ovčarske obitelji, Mahana i Poata, pravi su neprijatelji i poslovni suparnici. 14-godišnji Simeon Mahana, najmlađi sin najmlađega sina u sukobu je sa svojim tradicionalnim djedom Tamihanom. I dok Simeon polako otkriva istinu iza dugogodišnje obiteljske zavade, ne riskira samo svoju budućnost, nego i koheziju cijele blisko povezane zajednice... Prema romanu "Bulibasha: King of the Gypsies" Witija Ihimaere.
    • Igrajo: Temuera Morrison, Nancy Brunning, Jim Moriarty, Akuhata Keefe, Režija: John Collee
    • Mary higgins clark: rien ne vaut la douceur du foyer, 2018
    • Kriminalistički film. Priča počinje tako što desetogodišnja Liza Barton slučajno ustrijeli svoju majku i rani očuha Teda. Sud je oslobodi krivnje i na kraju je posvoje daljnji rođaci. Priča se nastavlja nakon 24 godine. Liza odluči zauvijek ostaviti prošlost iza sebe. Mijenja ime u Celia Foster, a nakon smrti prvog muža Larryja udaje se za Alexa Nolana. Alex, ne znajući za njezinu prošlost, odluči je iznenaditi za rođendan te joj daruje ključeve kuće njezinih roditelja u obližnjem gradiću Mendhamu. Celia se počne prisjećati noći u kojoj je njezina majka ubijena te odluči saznati što se doista dogodilo... Snimljeno prema romanu "Sigurno utočište" Mary Higgins Clark.
    • Igrajo: Annelise Hesme, Grégori Derangère, Yann Sundberg, Režija: Laurent Jaoui